Isamaa Noorteühendus ResPublica algatas petitsiooni, milles tehakse Riigikogule ettepanek kaitsta Eesti inimeste sõnavabadust ning lükata tagasi koalitsiooni katsed vihakõne täiendavaks kriminaliseerimiseks.

„Sõnavabadus on demokraatliku ühiskonna üks suurimaid alusväärtusi. Välja pakutud vihakõne täiendava kriminaliseerimise puhul tekiks Eestis aga tsensuur, mis seda alusväärtust oluliselt piiraks,“ rõhutatakse petitsioonis.

Algatuses meenutatakse, et alles eelmise aasta detsembris arutas Riigikogu seadusemuudatust, mis võimaldanuks karistada inimest väidetava vihakõne eest kriminaalkorras ja 1-3 aastase vangistusega.

Noorteühenduse esimehe Karl Sander Kase sõnul on petitsiooni allkirjastama oodatud kõik inimesed, kelle jaoks on sõnavabadus oluline. „Ebameeldivaid või mittesobivaid arvamusi ei saa ühiskonnast kaotada vanglakaristuste abil. Ebameeldivate asjade keelustamine loob lämmatava kultuuri ja ühiskonna kus ei austata erinevaid arvamusi. Kutsume kõiki Eesti inimesi toetama ühiskonda, kus sõna on vaba,“ ütles Kase.

Petitsioonile oodatakse inimeste tagasisidet 12. märtsini ning seejärel alustatakse allkirjade kogumist. Petitsiooniga on võimalik tutvuda rahvaalgatuse veebilehel