ResPublica
ResPublica1 week ago
Muudatuste elluviimiseks üritatakse sageli laiendada isiklikke kogemusi riigi tasandile, kuid selline lähenemine ei võta arvesse traditsioonide kujunemise põhjusi ega ajalugu. Suures pildis ei tohiks olla küsimus selles, milline on kellegi isiklik arvamus, seksuaalne sättumus või peremudel. Küsimus on selles, kuidas me suhtume väljakujunenud tavadesse ning milliseid traditsioone võiksime hoida oma riigis.

Traditsioonide olemasolu aitab luua heaolu ja turvatunnet, mille toel inimesed saavad panustada rohkem ka oma isiklikule õnnelikkusele. Lisaks annavad traditsioonid meile kuuluvustunde. Traditsioonid (moraal, tavad ja kultuur) aitavad meil mõista, kust me tuleme ja kes me inimestena oleme. Ajad muutuvad, maailm muutub, kuid meie võitlused, hirmud, vajadused ja soovid on suuresti jäänud samaks. Traditsioonid toimivad stabiliseeriva jõuna meie elus ja ühiskonnas. Uuringud on näidanud, et inimestel, kellel on tugevamad moraalsed printsiibid ja kes austavad traditsioone, on selgem elu eesmärk ning nad tunnevad ennast vähem võõrandununa. Traditsioonide vaba ühiskonda ei ole olemas, lihtsalt ühed traditsioonid asendatakse teistega.

Kirjutab Isamaa Noorteühenduse liige Cornelia Kangur tänases Postimehes: https://leht.postimees.ee/7154194/cornelia-kangur-traditsioone-austav-uhiskond-on-onnelikum-uhiskond
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
Isamaa Noorteühendus ResPublica välissekretäri Jevgeni Garmaši hinnangul ei aidanud Donald Trumpi toetajate eilne tormijooks USA Kapitooliumihoonele ühtegi probleemi lahendada.
„Kas nad saavad tõesti öelda, et see oli seda väärt? See ei ole demokraatlik viis probleemide lahendamiseks ning elline tegevus ainult süvendab rahva lõhenemist. Enam veelgi, see näitab kui ebastabiilne on poliitiline olukord USA-s ning see ei muuda riiki maailmaareenil atraktiivsemaks.
USA Kapitooliumi tormis peeti kinni üle 54 inimese ning oli neli hukkunut"
ResPublica
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Meie liikmed asetasid täna koos erakonnakaaslastega pärjad Vabadussõja võidusamba jalamile.

Mälestagem sinimustvalgega neid, kes võitlesid meile iseseisva Eesti Vabariigi!
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Head uut aastat!
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Sotside igavikulised küsimused.

Indrek Saar on andnud allkirja tuhandetele muudatusettepanekutele, mis esitati Riigikogu menetluses olevale rahvahääletuse eelnõule.

Näiteks soovitakse vastust küsimusele: "Kas maski kandmine võib tuua kaasa inimeste kiibistamise?

Aitame sotsidel neile küsimustele vastused leida. Kirjutage vastused kommentaaridesse 👇
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Just praegu käib arutelu Eesti poliitiliste noorteühenduste vahel. Osalevad ResPublica, Reforminoored, Noored Sotsiaaldemokraadid, Kesknoored, Sinine Äratus, Noored Rohelised ja Noor Eesti 200.
ResPublica
Platvorm
Platvorm LIVE #1 - 50 shades of politics Powered by Restream https://restream.io/ Räägime Eesti riigi demokraatia hetkeolukorrast, noorte võimalustest poliitikas ja järgmise generatsiooni juhtidest ning unistame üheskoos ideaalidest. Külalisteks on: Õnne Paulus - Noored Sotsiaaldemokraadid Johanna Maria Tõugu - Noored Rohelised Kristi Rüütel - Kesknoored Kristo Enn Vaga - Reforminoored Aleksei Jašin - Noor Eesti 200 Eino Rantanen - Sinine Äratus Karl Sander Kase - Isamaa noorteühendus ResPublica