ResPublica
ResPublica3 days ago
Valitsus annab täna Riigikogule üle lisaeelarve, mille eesmärk on leevendada koroonakriisist tekitatud kahju ettevõtlusele ja Eesti inimestele. Ühe meetmena ettevõtluskeskkonna toetamiseks on ette nähtud ka ajutine diisli-, gaasi- ja elektriaktsiisi langetamine.

Isamaa noorteühendus tegi ettepaneku aktsiiside langetamiseks juba 2018. aastal. "Rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks peame olema mõistlikud ning püüdma teha asju efektiivsemalt. Eesti peab olema kaardil positiivsena, mitte elukalliduse ja raske ettevõtluskeskkonnaga riigina. Kingime noortele majanduslikult eduka, kuid mõistlike hindadega riigi."
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
ResPublica mäletab. Kehtestatud eriolukorra tõttu ei saanud me täna mälestada märtsiküüditamise ohvreid üheskoos Maarjamäel. Piirangutele vaatamata asetas Isamaa Noorteühendus ResPublica nimel kommunismiohvrite memoriaalil pärija meie aseesimees Kätlin Kuldmaa

#eiunusta #mäletame
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
1949. aastal saatis Nõukogude võim vägivaldselt Siberisse üle 20 tuhande Eesti inimese. Süütame täna õhtul koduaknal küünla küüditatute mälestuseks. #Mäletame #püsikodus
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
Eile jäi meedias kõlama Haridus ja teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts üleskutse, milles soovitati koolidel ja haridusasutustel kahel esimesel distantsõppe nädalal õpilasi numbriliselt mitte hinnata. ResPublica esimees Karl Sander Kase sellise soovitusega ei nõustu.

Loe SIIT: https://epl.delfi.ee/arvamus/versus-kas-koolid-peaksid-esialgu-loobuma-opilaste-numbrilisest-hindamisest?id=89273519&com=1
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Meie liige Karl Jaagup Vahtre kirjutab:

Vene föderatsioonis on ametlikult tuvastatud 59 koroonaviirusesse nakatunut. Samas kui paljudes Venemaaga tihedates majandussidemetes olevates riikides on ametliku info kohaselt juba nakatunud tuhandeid inimesi.

Olgu siis tegemist kas väheste testide arvuga, testimisest keeldumuse või siis lausa vale statistikaga, on selge, et nii väheste juhtumite arv ei ole realistlik.

Seega olek ainuke mõistlik ettepanek, et Eesti Vabariik sulgeks kõik maismaa ja merepiirid Venemaaga. Piirid on kinni pannud ka mitmed teised Euroopa riigid ja selline käitumine on praeguses olukorras mõistlik.
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Täna peetud ResPublica juhatuse koosolekul otsustati maikuuni edasi lükata ResPublica välisüritused ja -reisid. Samuti otsustasime määramata ajaks edasi lükata ResPublica klubiüritused ning 4. aprillil toimuma pidanud kevadseminari.

Ühtlasi võtsime täna koos teiste poliitiliste noorteühendustega vastu poliitilise avalduse "Püsime Eraldi, aga hoiame kokku".