ResPublica
ResPublica shared a post.2 days ago
Isamaa Harjumaa korraldab noorte videokonkurssi. Kui sul on hea idee, kuidas oma kodukoha elu paremaks muuta siis võta julgelt osa.
#Isamaa #nooredotsustavad
ResPublica
ResPublica1 week ago
Nädalavahetusel osalesid Josef, Kristin, Armin ja Karl Sander meie Leedu sõprade Jaunųjų konservatorių lyga korraldatud konverentsil Vilniuses, mis oli pühendatud Balti riikide NATO liikmelisuse 15. aastapäevale.

Üheskoos valdkonna ekspertide ja sõpradega Eestist, Lätist ja Leedust andsime hinnangu seni saavutatutule ning kaardistasime edasisi väljakutseid julgeolekuküsimustes.

Märksõnad: NATO, heidutus, kaitsekoostöö, Ukraina, Venemaa, Hiina, energiajulgeolek, küberturvalisus jpt

Suur aitäh meie sõpradele Leedus ürituse korraldamise eest!

ENG

During the weekend our members Josef, Kristin, Armin and Karl Sander attended the international conference which was dedicated to the Baltic States´ 15-year memership in NATO. The conference was hosted in Vilnius by our good friends Jaunųjų konservatorių lyga.

Togetgher with experts, friends from Estonia, Latvia and Lithuania we reviewed what has been achived by NATO and what challenges lie ahead.
Keywords: NATO, detterence, cooperation, Ukraine, Russia, China, Energy and Cybersecurity.

Thank you Jaunųjų konservatorių lyga for a warm welcome and a great conference!
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
ResPublica
ResPublica shared a post.2 weeks ago
Meie esimees Karl Sander Kase oli meeldivalt üllatunud küsitlusest, mis näitas et noored inimesed toetavad seniste eesti keele oskuse nõuete säilitamist teenindussektoris.

"Üllatus üllatus, karmimaid keelenõudeid pooldavad pigem noored inimesed.

Täna ilmus uuring, millest selgub, et praegu kehtivate eesti keele oskuse nõuete säilimist teenindussektoris toetab 70% eestlastest. Mul on hea meel, et keelenõuete leevendamisele olid rohkem vastu pigem noored inimesed. See tähendab, et pärast taasiseseisvumist hoitud suhtumine, et eesti keel peab olema Eestis igal pool kasutatav on au sees ka meie noorte hulgas.

Mõned arvamusliidrid võivad ju Bolte ja Volte pilgata, aga meie ühiskonnas peaks kõigil olema võimalik kasutada ja rääkida eesti keelt. See on meie ühiskonna jätkusuutlikkuse küsimus."

Uuringuga on võimalik tutvuda ERRi veebilehel: https://www.err.ee/987835/63-protsenti-valijatest-ei-toeta-teenindajate-keelenouete-leevendamist
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
Isamaa noorteühendus ResPublica on Euroopa suurima poliitilise noorteühenduse Youth of the European People’s Party (YEPP) liige. YEPP-i kuulumise üks paljudest eelistest on võimalus tutvustada ResPublica liikmetele rahvusvahelist poliitikat.
Meie liige Mihkel Teinemaa kirjutab:

"Valencias toimunud YEPP-i nõukogu koosolekul tundsin, et olen osa suurest poliitikast, mida meie väikeriigis Eestis ei tajuta tihti. Kogu visiidi tegi eriti meeldivaks tunne, et isegi väikesel Eestil on hääl Euroopa suurimas poliitilises noorteühenduses. Hääletamise ajal ei loe, et laua taga on Saksamaa esindaja sõnadel suurem mõju kui minul. Hääletamise ajal ei loe, et sakslaste noortekogus on viiskümmend korda rohkem liikmeid kui ResPublical.

YEPP-i nõukogu koosolek tõestas taaskord Euroopa Liidu vajalikkust. Kuigi Euroopa Liidus on mitmeid probleeme, on see ühendus parim lahendus tagada, et ka eestlastel oleks võimalus maailmas toimuva üle otsustada."

#YEPP #nooredpoliitikas
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
29. septembril on rahvusvaheline kurtide päev. Võtsime vastu
Sotsiaalministeeriumiumi viiplemise ja sõrmendamise väljakutse. #avameeli

Kas võtate väljakutse vastu Noored Sotsiaaldemokraadid, Reforminoored, Kesknoored? Täpsem info aadressil: https://www.facebook.com/events/2436524696397201/

Aitäh endisele sotsiaalkaitseministrile Kaia Ivale tänu kellele me seda väljakutset märkasime.
ResPublica