ResPublica
ResPublica added 5 new photos.19 hours ago
Meie Liikmed Raul Kruusa ja Karl Sander Kase Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) sügisseminaril. Kell 15:00 algab üldkoosolek, kus tuleb päevakorda ka valimis- ja kandideerimisea langetamise küsimus.
ResPublica
ResPublica updated their cover photo.1 week ago
ResPublica
ResPublica added 3 new photos.1 week ago
Laupäeval, 13. oktoobril toimus Tartus Isamaa seenioride kogu konverents “Isamaa väärtused ja järgnevad põlved”.

Konverentsil tegi ettekande ka meie noortekogu esindaja Karl Sander Kase. Ettekanne teemal "Vastutustunne tekib koos vastutusega" keskendus meie noorte aktiivsusele ning vastutusele ühiskonna ees.

Noorte aktiivsusele ühiskondlikus elus paneb aluse kodune keskkond. Erinevad arutelud, uudiste vaatamine ja noore arvamuse küsiminine koduseinte vahel võib tunduda esmalt tühisena, kuid selle mõju aastate pärast on hoopis suurem. Need pisiasjad aitavad kasvatada põlvkonna, kes julgeb avalikus ruumis arvamust avaldada.

Karl Sander Kase tutvustas ka Isamaa Noorteühendus ResPublica ettepanekut langetada kandideerimisiga Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel 18. eluaastale. See tagaks selle, et aktiivsetel noortel oleks võimalik senisest rohkem poliitikat kujundada.
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
ResPublica
ResPublica added 12 new photos.3 weeks ago
27-30. september toimus Budapestis EDS Council Meeting teemal "ECONOMIC OUTLOOKS OF THE EU: Finding new ways to growth". Isamaa Noorteühendus ResPublica poolt osalesid noorte välissekretär Kristjan Ühtid ja Tallinna klubi juhatuse liige Irmi Videvik.

Budapestis külastati Ungari Parlamenti ja Corvinuse Ülikooli, kus noortele käisid rääkimas Euroopa Liidu majanduslikest väljakutsetest Ungari majandusstrateegia ja -määruse riigiminister Dr. László György, Ungari Välis-ja Kaubandusasjade Instituudi asedirektor Dr. Sándor Gyula Nagy, Corvinus Ülikooli välissuhete juht ja vanemõpetaja dr. Tamás Pesuth ja Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi ajutine direktor Martin Kern.

Council Meetingu ajal esitles EDSi juhatus uut logo, et toetada 2019. aastal Euroopa Parlamendi valimistel EPP gruppi. Lisaks saatsid osalenud riigid ühiselt EDSi poolt toetusavalduse EPP-le, et Venemaa vabastaks Ukraina poliitvangi Oleg Sentsovi.
#noor_respublica #EDS #EDSCM #EPP #isamaa #Budapest
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Isamaa Noorteühendus ResPublica liige Illimar Lepik von Wirén annab juba kolmandat korda välja "Eesti Noore Stipendiumi".

Stipendiumi eesmärgiks on toetada noort inimest, kellel on kavas sooritada praktika ning kellel on soov tulevikus panustada Eesti riiki.

Kandideerimistähtaeg on 17. oktoober 2018.