ResPublica
ResPublica5 days ago
Üleeileile toimus veebiarutelu endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karuga teemal “Pandeemia mõjust Eesti majandusele”. Lisaks käsitlesime põhjalikumalt IT sektoris toimuvat ja Eesti haridusmaastiku kitsaskohti. Endise ministri hinnangul pole Eesti riik oma potentsiaali IT ja digivaldkonna globaalse eestvedajana täielikult rakendanud, selle realiseerimiseks puudub hetkel võime näha suurt pilti. On suur vajadus selle järele, et hakataks otsima lahendusi, millest võidavad mitme valdkonna ministeeriumid korraga, mitte keskenduda lahenduste leidmisele, mis kasulikud vaid ühele valdkonnale. Üldiselt on Karu hinnangul veel vara prognoosida pandeemia mõju majandusele nii Eestis kui ka laiemalt, seda saavat teha kõige varem alles kolme kuu pärast.

Küsimusele, kas ja kui kaua peaks riik ettevõtetele suunatud abipakettidega peaks jätmama, vastas Kaimar Karu, et vähemalt kaks kuud, aga põhjalikult läbi mõeldud süsteemi põhjal, kellele, mis mahus jne. Soovitusena noortele, kuidas eelolevas majanduskriisis paremini hakkama saada, pööras eksminister tähelepanu haridustee jätkamise valikutele pärast gümnaasiumi ning soovitas noortel valida neid valdkondi, mida riigi arengu perspektiivist vaja on.
ResPublica
ResPublica1 week ago
Tänasest lõppes Eestis kehtestatud eriolukord.
ResPublica
ResPublica is with Eesti Konservatiivne Rahvaerakond at Riigikogu.2 weeks ago
Viimastel päevadel on räägitud palju hädaolukorra seaduse muudatustega tekkinud segadusest. Esmaspäeval toetas EKRE millegipärast Reformierakonna ettepanekut, mis suurendas Terviseameti volitusi.

Tähelepanelikule poliitikahuvilisele jäi silma siseminister Mart Helme kommentaar AK-s, kus ta ütles: „Küsimus esitati sellisel moel, et nii mõnedki rahvasaadikud ei saanud päris täpselt aru, kas sellele küsimusele tuleks reageerida JAH või EI.“

Olulistes otsustes peab valitsema selgus. Seetõttu kontrollisime üle istungi juhataja Helir-Valdor Seederi küsimuse muudatusettepanekute hääletamisel. Seeder ütles: „Panen hääletusele esimese muudatusettepaneku, mille on esitanud Reformierakonna fraktsioon. /---/ Palun võtta seisukoht ja hääletada.“

Jääb iga vaataja otsustada, kas sellest küsimusest oli keeruline aru saada või mitte.
ResPublica
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Ilusat emadepäeva kõigile emadele! 🌷
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Head Euroopa päeva!
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Meie juhatuse liige Karit Tuusula Mölder jagas hiljuti oma kogemust Eesti Noorteühenduste Liiduga nende 18nda sünnipäeva puhul.

Äkki oli aasta 2016 kevad, kui käidi meil koolis rääkimas noorte osaluse võimalusest ja muidugi Eesti Noorteühenduste Liidust.
Sealt läksin edasi Ida-Virumaa Noortekokku ning sealt ResPublicasse.
ENList saadud kogemused on asendamatud!
Palju õnne ENL!!🥳🥳🌸
#ENL18