ResPublica
ResPublica is with Karl Sander Kase and 12 others.6 days ago
27.novembril toimus Isamaa Noorteühendus ResPublica meeleolukas aastalõpuüritus 🥂
Daniel Kõiv
Daniel Kõiv3 weeks ago
Laskem noored valima!

"Kui kohalike omavalitsuste valimistel saab hääletada juba 16-aastasena, siis miks ei laiendata sama ka parlamendi valimisele? Kõlab nagu pokazuha," sõnas Kõiv.

Neid mõtteid jagasin juba käesoleva aasta lastekaitsepäeval Delfi erisaates ning olen jätkuvalt seda meelt, et noortele peab andma hääle ka Riigikogu valimistel.
https://epl.delfi.ee/artikkel/93609069/erisaade-tulevikulootus-daniel-koiv-alkoholipiir-alla-seksipiir-samaks-laske-noored-valima

Mul on hea meel, et Gea Kangilaski ja Jens Jaanimägi on koostanud ka selletaolise petitsiooni, mida on igaühel teist võimalik allkirjastada ning sellega toetada noori. Tuua muutus Eesti ühiskonda ja muuta see nooruslikumaks.

Toon välja ka positiivseid tagajärgi seoses valimisea ja kandideerimisea langetamisega:

1. Noortele hakatakse ühiskonnas ja seadusloomes rohkem tähelepanu pöörama. Juba valimisprogrammide väljatöötamiseks kaasatakse noori enam, noorte võimalused poliitikate ja seaduste loomes mitmekesistuvad, nende huvid on paremini esindatud ja kaitstud.
2. Noored muutuvad ühiskondlikult aktiivsemaks: kasvab nende kaasamõtlemine ühiskondlike teemade üle, aktiivsed noored võivad leida väljundi ja ka edasise karjääri poliitikas.
3. Kooli antav kodanikuharidus muutub elulähedasemaks. Noored saavad valimistel osalemise kaudu isikliku kodanikuharidusliku kogemuse, mille läbi nad on rohkem kaasatud nii kohaliku kui riikliku taseme poliitikakujundamisse ja analüüsimisse. Potentsiaalis kasvatab see ka nende lojaalsust Eesti ja kodukoha suhtes, kujuneb parem isiklik ettekujutus kodanikukohustustest ja vastutusest.
4. Väheneb põlvkondade vaheline lõhe poliitikate väljatöötamises ja sisus.

Rahvaalgatusele on toetust täna avaldanud juba Noor Eesti 200, Noored Rohelised, Noored Sotsiaaldemokraadid. Loodan südamest, et ka Teised noorteühendused, erakonnad ja katuseorganisatsioonid näitavad üles huvi ning üheskoos suudame noorte hääle kajama panna.

Reforminoored Kesknoored ResPublica Sinine Äratus Eesti 200 Reformierakond Keskerakond Isamaa erakond Sotsiaaldemokraatlik Erakond Eesti Noorteühenduste Liit (ENL)
Kristjan Ühtid
Kristjan Ühtid3 weeks ago
Kas tahad, et Tallinna noortevolikogus oleks inimene, kes seisab noorte huvide eest?
💪 Vali Karl Ühtid Tallinna Noortevolikogusse!

Oma hääle saad anda 15.–19.11.2021
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Täna on rahvusvaheline üliõpilaste päev, mil mälestatakse tudengeid ja õppejõude, kes vabaduse, demokraatlike väärtuste ja oma õiguste eest seistes ka elu andnud.

Rahvusvahelisel üliõpilaste päeval mälestame 1939.aastal natsirežiimi vastu ülestõusnud Tšehhi tudengeid ja õppejõude.
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Kas tahad, et Tallinna noortevolikogus oleks inimene, kes seisab noorte huvide eest?
💪 Vali Karl Ühtid Tallinna Noortevolikogusse!

Oma hääle saad anda 15.–19.11.2021.

Kuidas valida?

✅ Liigud https://taotlen.tallinn.ee/haaletus/2 keskkonda.
✅ Logid sisse kasutades selleks kas ID-kaarti, mobiil-ID või smart-ID’d.
✅ Valid Haabersti kandidaatide loetelust Karl Ühtidi
✅ Seejärel valid hääletan – sinu hääl on antud!