ResPublica
ResPublica3 days ago
Eile andsid Karl Sander Kase ja Kätlin Kuldmaa üle 2019. aasta "Isamaa noorte sõbra" tiitli. Seekord pälvisid auhinna Isamaa peasekretär Priit Sibul ja välisminister Urmas Reinsalu.

Priit Sibul pälvis tunnustuse juba teist aastat järjest. Põhjuseks tema tihe koostöö ResPublica liikmetega ja sagedased ettepanekud ja ideed, kuidas noori järjest paremini otsustusprotsessidesse kaasata.

Urmas Reinsalu panustas tänavu aktiivselt meie rahvusvahelisse koostöösse. Meie sõsarorganisatsioonide sõnul on Eestil välisministriga vedanud.
ResPublica
ResPublica6 days ago
"Tänane mudel ei tööta ja seda näitab hetkel ka Kiviõli 1. keskkooli ümber toimuv. Täna kasutatavad juhtnöörid jätavad koolijuhile suure otsustusõiguse, kas ja kuidas tagada kooli poliitiline neutraalsus. Selline lai kaalutlemisõigus toob endaga alati kaasa konflikte, sest ikka leidub neid, kelle hinnangul on eelistatud üht poliitilist jõudu teisele. Seda näeme nii valimiste ajal kui ka valimistevahelisel perioodil."
ResPublica
ResPublica added 71 new photos — with Kätlin Kuldmaa and 3 others at KOMA Pühaste Õlleresto.6 days ago
6. detsembril pidasime meeleoluka jõulupeo.

Fotod: Enriko Lill
ResPublica
ResPublica1 week ago
ResPublica
ResPublica
ResPublica1 week ago
Teisipäeval tähistasime pühadehooaja algust koos Isamaa Tallinna piirkonnaga. See oli heaks soojenduseks täna õhtul algavale ResPublica jõulupeole.

Kohtumiseni juba täna õhtul!
https://www.facebook.com/events/709891089421079/
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
ResPublica leiab, et eestikeelne kõrgharidus peab säilima ja olema kättesaadav. Praegu näeme, et ingliskeelsete õppekavade kasv tuleb eestikeelsete õppekavade arvelt.

Kõrgharidus peab olema mitmekeelne, sest keelteoskus kuulub harituse juurde, kuid seejuures tuleb säilitada võimalus omandada kõrgharidust eesti keeles. Eesti keel on meie kultuuri lahutamatu osa ja seda tuleb hoida ja arendada.