ResPublica
ResPublica shared a post.6 days ago
Eest Noorteühenduste Liidu nõukogusse kuulub meie liige Kätlin Kuldmaa. ENLi Revisjonikomisjoni kuulub meie juhatuse liige Sirle Rosenfeldt.
ResPublica
ResPublica1 week ago
Meie liige, ajalooõpetaja Kätlin Kuldmaa kirjutab: "Põhikooli eksamid ei ole probleemi juurpõhjuseks ning nende kaotamine oleks vaid kosmeetiline lahendus. Üllatava kergusega lepitakse alternatiiviga, mille kohaselt peaks edaspidi saama iga kool ise otsustada, kas õpilane on põhikooli õppekava läbinud või mitte."
ResPublica
ResPublica2 weeks ago
ME EI UNUSTA KUNAGI!

78 aastat tagasi, 14. juuni ööl viisid Nõukogude võimud läbi operatsiooni, mille käigus viidi vägivaldselt oma kodudest üle 10 000 Eestis elanud inimese. Sarnane saatus tabas kõiki 1939-1940 Nõukogude võimu poolt hõivatud alasid: Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Moldova ja Ukraina. Operatsiooni eeltöö käigus määrasid ÜK(b)P KK ja NSVL RKN kindlaks „nõukogudevastase, kriminaalse ja sotsiaalselt ohtliku elemendi”, kes tuli riigist välja saata. Praktikas võeti sageli nimekirjas olnute asemel kaasa ka valel ajal vales kohas olnud inimesi.

Küüditamisoperatsiooni on Nõukogude režiim hiljem põhjendanud „tagala kindlustamise” vajadusega: nädal hiljem puhkes Saksa – NSV Liidu sõda. Sõjalisest seisukohast võinuks ohtlikuks pidada eelkõige 20–49-aastasi mehi ning endisi Eesti poliitilisi ja sõjalisi liidreid. Esimesi oli küüditatute hulgas pisut üle viiendiku (2158 inimest). Ligi 80% küüditatuist olid nn "nõukogudevastaste ja ohtlikuks elemendiks" sildistatud perekonnapeade pereliikmed.

Kõrgemal vastu võetud otsus tähendas kümnete ja kümnete tuhandete eestlaste jaoks lõhutud perekonda, lähedaste kaotust, südamevalu, pisaraid ja murtud elu. Paljud ei tea tänaseni, mis nende lähedastega lõpuks sai, kuhu on maetud nende vanaisad või vanavanaemad.

Et mälestada juuniküüditamise ohvreid, liitu meiega täna kell 12 Tallinna Vabaduse väljakul Inimõiguste Instituudi poolt korraldatud ja juba traditsiooniks kujunenud pisarate meres. Või kell 14 Maarjamäel Kommunismiohvrite memoriaali juures, kuhu asetame ohvrite mälestamiseks leinapärja.

Kui Sul päeval osaleda ei õnnestu, siis tasub õhtul kella kaheksaks Maarjamäele minna, sest Eesti Mälu Instituut korraldab südamliku kontserdi "Minevik Olevik Igavik".

FOTO: Inimõiguste Instituut
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Palju õnne, Eesti lipp!
#Eestilipp135
ResPublica
ResPublica
ResPublica3 weeks ago
Täna kurvastame, sest meie seast lahkus ootamatult Mart Nutt.

Mart on noori alati toetanud ning olnud meile suureks eeskujuks. Just Mart Nutt oli see, kelle poole pöördusime eelmisel suvel esimesena, et arutada plaani muuta IRL Noored ResPublicaks, sest teatavasti oli tema 1989. aastal loodud noorteühenduse Res Publica üks asutajaid. Ja just tema loodud organisatsioon oli see, mille tahtsime endale eeskujuks võtta. Mart toetas seda plaani nõuannete ja julgustusega.
Aitäh, Mart! Oleme Sinult palju õppinud ja lubame, et teeme seda ka edaspidi, et saaksid seal pilvepiiril uhkust tunda. Puhka rahus, kallis Mart!
ResPublica
ResPublica4 weeks ago
Lõbusat lastekaitsepäeva! Tee täna lapsele pai! 👧🧒