17. juulil valiti European Democrat Students (EDS) Suveülikoolis Maltal organisatsioonile uut juhatust. Isamaa Noorteühendus ResPublica endine välissekretär Kristjan Ühtid valiti EDSi aseesimeheks.

13-19 juuli toimub European Democrat Students (EDS) Suveülikool Maltal. Esimest korda ajaloos toimub Council Meeting hübriidi vormis, kus enamus liikmeid on Maltal ja osad ühendunud läbi Zoomi keskkonna tänu Covidi olukorrale Euroopas. 17. juulil valis EDS endale uue esimehe, peasekretäri ja juhatuse.

Uueks esimeheks valiti Beppe Galea (Malta) ja peasekretäriks valiti Ivan Botoucharov (UK), kes on ka samuti NKSU esimees. Meie noori esindas meie endine välissekretär Kristjan Ühtid, kes valiti EDSi aseesimeheks.

EDS on üle-euroopaline paremtsentristlik üliõpilaste ja noorte poliitiline ühendus, mis on Euroopa Rahvapartei ametlik üliõpilasorganisatsioon. EDS asutati Skandinaavia, Saksa ja Austria üliõpilaste poolt 1961. aastal Viinis. Alates 1997st aastast on EDS Euroopa Rahvapartei ametlik üliõpilasorganisatsioon. Siin saavad kokku üliõpilasorganisatsioonid, poliitilised noorteorganisatsioonid ja muud paremtsentristlikud organisatsioonid, et kõik koos vormida ja edandada tänapäevast paremtsentristlikku poliitikat Euroopas. EDS korraldab aasta jooksul suveülikooli, talveülikooli, 2 volikogu istungit ning töörühmasid üle Euroopa.