Täna toimus Isamaa liikmeühenduse Parempoolsed üldkogu. Üldkogu 11-liikmelisse juhatusse kandideerisid meie noored Aleksander Oksmann, Birgit Remiküll, Sigrid Nuutre ja Igor Širai. Valituks osutusid Sigrid, Birgit ja Aleksander. Palju õnne ja edu neile!

 

Parempoolsete juhatuse esimehe Kristjan Vanaselja sõnul on liikmeühenduse juhatuse esmane ülesanne panna paika Parempoolsete tegevusplaan. Oluliste eesmärkidena tõi Vanaselja välja liikmeskonna kasvatamise, erakonna poliitika kujundamise ja valmistumise kohalikeks valimisteks.

„Isamaa sees on parempoolsel tulevikku vaataval poliitikal lai kandepind ja liikmeühenduse eesmärk on meiega samasid väärtusi kandvad inimesed oma tegemistesse kaasata. Mida rohkem erakonna liikmeid meiega on, seda suurem võimalus on meil seista parempoolse poliitika eest nii erakonnas kui Eestis laiemalt,“ rääkis Vanaselja.

“Isamaa peab taas leidma endas ambitsiooni, et olla juhtiv parempoolne erakond Eestis. Parempoolsetesse kuulub tuntud ettevõtjaid, diplomaate, spetsialiste ja haritlasi, kellel on anda palju juurde erakonna ja Eesti arengule. Peame need inimesed tooma aktiivsemalt poliitika juurde ja
nende potentsiaali heas mõttes ära kasutama,” ütles Vanaselja.

Tema sõnul on Eesti poliitika mure juba mõnda aega olnud selles, et inimestel on kadunud soov poliitikas kaasa rääkida. “Poliitika on muutunud paljude jaoks vastikuks ja sellest minnakse kaarega mööda. See võib Eestile kujuneda suureks probleemiks, sest paraku duubelmeeskonnaga suuri tegusid rahvusvahelisel areenil ei tee,” lõpetas Vanaselja.

Parempoolsete juhatuse valimistulemused:

Kristjan Vanaselja (54 häält), Tõnis Kons (39 häält), Mihkel Kübar (31 häält), Joakim Helenius (30 häält), Kaido Kukk (27 häält), Indrek Luberg (26 häält), Sigrid Nuutre (26 häält), Birgit Remiküll (25 häält), Andero Laur (17 häält), Priit Värk (15 häält) ja Aleksander Oksmann (14 häält).