IRL Noorte üldkogu otsustas täna, et ühenduse uueks nimeks saab Isamaa Noorteühendus ResPublica.

„Nimedel on ajalugu ja konservatiivsed noored väärtustavad ajalugu. Just seetõttu arvame, et ResPublica nimi on IRL Noorte jaoks loogiline jätk. 1989. aastal loodi aktiivsete noorte poolt Ühendus Res Publica. See parempoolne ühendus kirjeldas väärtusi, mida peaks kandma iseseisev Eesti Vabariik. Meie eesmärk on kanda edasi neid väärtusi ja olla parempoolse maailmavaatega aktiivsete noorte ühendus, mis väärtustab üksikisiku vabadusi ja vastutust. Sõnapaar „res publica“ ehk avalik asi kannab edasi konservatiivset ja parempoolset maailmavaadet,“ ütles Isamaa Noorteühenduse ResPublica esimees Birgit Remiküll.

„On aeg anda sõnadele „res publica“ uus hingamine ja sisustada see konservatiivsete väärtustega ka uue põlvkonna jaoks. ResPublica ühendab noori, kes soovivad Eesti elu kujundamisel kaasa rääkida. Peame oluliseks, et Eesti inimestel oleks vaba valik rakendada oma teadmisi, tõekspidamisi ja rahalisi vahendeid. On asju, millesse riik ei peaks sekkuma!“ selgitas Remiküll.

„Noorteühendus ResPublica on osa Isamaast ja selle poliitikast ning kõik meie ühenduse liikmed, kes tulevikus valimistel kandideerivad, teevad seda kindlasti Isamaa nimekirjas,“ lisas Birgit Remiküll.

Isamaa Noorteühendus ResPublica töötab hetkel välja oma ettepanekuid pensionisüsteemi muutmiseks, aktsiisipoliitika osas, hariduspoliitikas ja mitmeski teises meile olulises valdkonnas.

Isamaa Noorteühendus ResPublica on poliitiline noorteorganisatsioon, mille liikmed on 15-35 aastased noored.


Lisainfo:
Birgit Remiküll
Isamaa Noorteühenduse ResPublica esimees
birgit.remikyll@isamaa.ee