Minu nimi on Kätlin Kuldmaa, olen 25-aastane ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja. Olen ResPublica liige olnud alates 2018. aasta jaanuarist, enne siia jõudmist olen olnud nii õpilasesinduse liige, üliõpilasesinduse liige kui ka aktiivne noor oma kodukohas. Oma panuse andmine ühiskonna toimimise jaoks on minu jaoks loomupärane käitumisviis. Töötan igapäevaselt noortega ning usun, et tugevad noorteorganisatsioonid on jätkusuutliku kodanikuühiskonna alus.

Poliitilistel noorteorganisatsioonidel ei ole praegu kerge aeg nagu ei ole lihtne aeg ka erakondadel endil. Nii Eestis kui ka mujal maailmas leiab aset tugev poliitiline polariseerumine. Tänaseks päevaks on väljakujunenud mitmeid poliitikute ja poliitikaga soenduvaid eelarvamusi. Ometi mõjutab poliitika pea kõiki elu erinevaid aspekte ning poliitika mõjutamiseks tuleks seda esmajoones mõista. Samuti aitab kultuurne poliitika vähendada lõhesid ühiskonnas. Noorte ja poliitikas suurem kaugenemine üksteisest ei ole kellelegi kasulik. ResPublical on võimalus ja ka kohustus olla see vahelüli kahe üksteisest kauguneva maailma vahel. ResPublica on koht, kus noortel endil on võimalik kaasa rääkida, oma seisukohti kujundada ning avalikuses sõna võtta.

Juhatuse liikmena sooviksin aidata oma teadmiste, kogemuste ja võrgustikuga ResPublical kasvada ja areneda ning täita oma rolli ühiskonnas.


Kätlin Kuldmaa – Juhatuse kandidaat