Viimase kahe aasta jooksul on mul olnud au olla ResPublica aseesimees. Selle aja jooksul oleme tõestanud, et ResPublica on üks Eesti mõjukamaid noorteorganisatsioone. Oleme suutnud viia oma ideed koalitsioonilepingusse ning tutvustanud edukalt enda noori kandidaate nii Riigikogu kui Euroopa Parlamendi valimistel. Kuid senine edu ei tähenda, et me saaksime loorberitele puhkama jääda.

Järgnevate aastate jooksul seisame silmitsi mitmete väljakutsetega. Üheks meie peamiseks eesmärgiks peab olema ResPublica liikmeskonna edukas noorenduskuur.

Meie ja Isamaa liikmed ei kanna puidust käekellasid ega stiilseid kaabusid. Samuti ei ole meie tugevuseks trollimisaktsioonid või käemärgid. ResPublica on vastukaal teiste erakondade noortekogude välisele bravuurile ja trollimisele. Meie ülesanne on hoida poliitiliste noorteorganisatsioonide lippu kõrgel ning näidata Eesti noortele, et juhul kui neil on sisuline soov midagi Eesti poliitikas ära teha siis just ResPublica on selleks õige koht. Selle sõnumi kohale viimiseks on vaja kaasajastada meie suhtluskanaleid ja koostöövorme teiste organisatsioonidega.

Samal ajal peame jätkuvalt keskenduma poliitika kujundamisele. Järgmise paari aasta jooksul peame võtma sihiks ennekõike haridus- ja keskkonnapoliitikaga seotud küsimused.

Hariduspoliitikas peame keskenduma eestikeelsele haridusele. Samuti tuleb jätkata koolivõrgu reformi ja riigigümnaasiumite rajamisega, sest ainult tugevas ühtses Eesti koolis suudame tagada kvaliteetse ja paindliku hariduse. Selleks, et need asjad tehtud saaksid teen ettepaneku moodustada koostöös Isamaa liikmetega töörühm, mis töötab välja tulevikunägemuse Eesti haridussüsteemist.

Keskkonnapoliitika on üks meie suurimaid väljakutseid. See peab põhinema teadmistel, mitte emotsioonidel ning arvestama tänaste noorte huvidega. ResPublica ridadest leiame liikmeid ja vilistlasi, kes on hästi kursis energeetika ja transpordivaldkonnaga ning meie ülesanne ja vastutus on seda potentsiaali ka rakendada.

Tänases polariseeritud ühiskonnas tuleb meil hoida kindlat meelt ja selget sihti. Esimeheks valituks osutudes luban selle eest hoolt kanda.


Karl Sander Kase – Juhatuse Esimehe kandidaat