Isamaa Noorteühendus ResPublica endise välisekretäri Kristjan Ühtidi sõnul on ResPublical aktiivne roll välissuhtluses.

Isamaa Noorteühendus ResPublica on aktiivne välissuhtluses. ResPublica kuulub nelja rahvusvahelisse noorteühendusse, milleks on EDS, YEPP, NKSU ja IYDU. Kaks esimest organisatsiooni, EDS (European Democrat Students) ja YEPP (Youth of the European People’s Party), kuuluvad Euroopa Rahvapartei alla. NKSU (Nordic Conservative Student Union) on Põhjamaid ühendav organisatsioon, kuhu kuuluvad Soome, Eesti, Rootsi, Norra, Taani, Leedu ja Suurbritannia. IYDU (International Young Democrat Union) ühendab kogu maailma kesk- ja parempoolsete vaadetega poliitilisi noorteorganisatsioone. IYDU-ga on liitunud üle 100 liikmesorganisatsiooni rohkem kui 81 riigist.

EDS´i Talveülikool

13-17 veebruar toimus Berliinis järjekordne EDSi talveülikool. Seekord oli teemaks: “Hariduse ja tööturu jätkusuutlikkus Euroopas 21. sajandil”. Traditsioonilselt külastasime simesel päeval korraldajamaa parlamenti – Bundestagi. Bundestagis pidas avakõne RCDS (Ring Christlich-Demokraticher Studenten) esimees Sebastian Mathes. 

Bundestagi külastusele järgnes Konrad Adenaeri Fondi peakontori külastus, kus oli külalisesinejaks OECD asepeasekretär Dr. Ludger Schuknecht, kes on OECD asepeasekretär. OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) on rahvusvaheline  organisatsioon, mille eesmärk on kujundada poliitikat, mis soodustab kõigi jõukust, võrdsust, võimalusi ja heaolu. Päeva teiseks esinejaks oli Natascha Schwarzkop, kes on CDU/CSU poliitiline nõunik parlamendirühmas “Jätkusuutlik areng”. Kõnedele ja diskussioonidele järgnenud töötubades arutati läbi EDSi avaldused ja ettepanekud, mida esitada Euroopa Liidu mõjukaimasse parteigruppi Euroopa Rahvaparteisse.

EDSi Nõukogu istung

Teisel ja kolmandal päeval toimus EDSi volikogu istung, kus langetatakse ühenduse jaoks olulisi otsuseid. Seekordsel istungil kiitsime heaks muudatused põhikirjas ning ettepanekud Euroopa Rahvaparteile. Samuti võeti EDSi vastu kaks uut liiget.  Täisliikmeks võeti Albaaniast noorteorganisatsioon Youth Organisation of DP ja vaatleja liikmeks San Marinost noorteorganisatsioon Giovani Democratico Cristiani. Traditsiooniliselt lõppes ka see Council Meeting piduliku õhtusöögiga, kus RCDSi esimees Sebastian Mathes tänas kõiki osalejaid.


EDS on üle-euroopaline paremtsentristlik üliõpilaste ja noorte poliitiline ühendus, mis on Euroopa Rahvapartei ametlik üliõpilasorganisatsioon. EDS asutati Skandinaavia, Saksa ja Austria üliõpilaste poolt 1961. aastal Viinis. Alates 1997st aastast on EDS Euroopa Rahvapartei ametlik üliõpilasorganisatsioon. Siin saavad kokku üliõpilasorganisatsioonid, poliitilised noorteorganisatsioonid ja muud paremtsentristlikud organisatsioonid, et kõik koos vormida ja edandada tänapäevast paremtsentristlikku poliitikat Euroopas. EDS korraldab aasta jooksul suveülikooli, talveülikooli, 2 volikogu istungit ning töörühmasid üle Euroopa.