Isamaa Noorteühendus ResPublica esimehe Karl Sander Kase sõnul peaks maaeluminister Arvo Aller enne gümnasistide põllutööle saatmist tutvuma kehtiva töölepingu seadusega.

“Täna kehtiva töölepingu seaduse kohaselt ei tohi tööandja töölepingut sõlmida alaealisega juhul kui see takistab hariduse omandamist. Soovitan maaeluministril sellega tutvuda,” kommenteeris Isamaa Noorteühenduse esimees Karl Sander Kase maaeluministri ettepanekut, mille kohaselt aitaksid sügisese tööjõupuuduse põllumajandussektoris lahendada gümnaasiumiõpilased.

“Isamaa Noorteühendus on alati toetanud seda et noortel avaneks võimalus osaleda tööturul juba varajases eas. Samas ei saa unustada, et noore prioriteet on hariduse omandamine. Kui töökogemus saadakse hariduse omandamise kõrvalt on kõik hästi, aga me ei kiida heaks maaeluministri ettepanekut, mille kohaselt loobuksid noored nädalateks õppetööst selleks, et kartuleid võtta,” ütles Kase.

Samas kutsus Kase kõiki noori üles suvel aktiivselt töövõimalusi otsima. “Suvel jäävad ära mitmed suurüritused, kus noored tavaliselt tööd leiavad. Seega võiksid noored kaaluda suvel töövõimalusi ka põllumajandussektoris.”

Maaeluminister Arvo Aller andis ERRi ajakirjanik Toomas Sildamile täna palju vastukaja tekitanud intervjuu, milles Aller käis välja mõtte, et võõrtöölisteta jäänud põllumajandusse saaks suunata õpilaste tööjõu.