Isamaa Noorteühendus ResPublica esimehe Karl Sander Kase hinnangul on liikumise „Jah vabadusele, ei valedele“ esindajad läinud liiale. Sotsiaalmeedias ringlevad natsimeemid ja plakatid, millel süüdistatakse valitsust natsismis ei tohiks kuuluda Eesti poliitilisse kultuuri.

Päevalehe VERSUS rubriigis “Kas sobib öelda, et Eestis on võimul natsivalitsus?”

Karl Sander Kase, Isamaa noorteühenduse esimees

EI

Neljapäeviti korraldab Stenbocki maja ees meeleavaldusi üks kirev seltskond, mis tegutseb aktiivselt ka sotsiaalmeediagrupis „Jah vabadusele, ei valedele“. Nende plakatitel on kirjad: „Eesti natsivabaks“, „Natsid, kasige Peipsi taha!“ Väita, et Eestis on võimul „natsivalitsus“, on häbiväärne. Sellise võrdluse toomine on eriti räige, arvestades Eesti riigi ajalugu, millele on jätnud igavese jälje natside ja kommunistide kuriteod.

Kodanikualgatus „Jah vabadusele, ei valedele”

JAH

Meie meeleavaldustel on kasutusel ka üks teine plakat, mille sisu üle soovitame nii temal kui ka erakonnakaaslastel mõelda: „Kes natsi sallib, see ise on!”. Leiame, et neofašistlikku ideoloogiat kandva erakonna EKRE kohta sõna „natsid” kasutamine on õigustatud. See ei tähenda, et kasutame seda EKRE valijate kohta, vaid valitsusse kuuluva juhtkonna kohta ja seda nende endi sõnavõttude alusel. Paraku on erakond Isamaa selle arengu võimaldaja ehk kollaborant.

  • Karl Sander Kase täispikka arvamuslugu Eesti Päevalehes „Hellrand, kes hüüdis natsi“ on võimalik lugeda SIIT
  • Kodanikualgatuse Jah vabadusele, ei valedele vastulauset „kes EKRE natse sallib, see ise on“ on võimalik lugeda SIIT