Isamaa Noorteühendus ResPublica leiab, et sisepoliitilise kempluse nimel Eesti riigi pikaaegsete huvide ohtu seadmine on vastuvõetamatu.

Mitmed õigusvaldkonna eksperdid eesotsas Tartu Ülikooli Rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksooga on hinnanud, et ÜRO ränderaamistik võib seada Eestile pikemas perspektiivis uusi rahvusvahelisi kohustusi. Välisminister Sven Mikser ei suutnud õigeaegselt avada avalikkusele, parlamendile ega ka valitsusele ränderaamistiku tagamaid. Tema enda tegemata jätmine, õiguslik ebaselgus ja Eesti huvid on põhjus, miks ränderaamistiku ei olnud võimalik toetada.

Sotsiaaldemokraatide arvamus, et oma tahtmise saamiseks tuleb minister Urmas Reinsalu ametist tagasi kutsuda on näide sellest, et SDE valmistub valimisteks. Valijaid üritatakse hirmutada, et Eesti kaugeneb oma liitlastest. Seda vaatamata asjaolule, et hetkeseisuga on lepet mittetoetanud Euroopa riike kuus. Lisaks veel USA, Austraalia jt. SDE käitumist ei ole selgitada muuga kui asjaoluga, et konkurents liberaalsete erakondade tiival on tihenenud ning reitingu tõstmiseks on alustatud sisepoliitilist kemplust.