Viimase aja sündmusi vaadates tekib üha enam tunne, et Reforminoored on Sinine äratuse lahjendatud versioon. Kui Mart Helme ütles pärast valimisi, et ühiskond EKREstub siis tundub, et tal oli õigus. Päev-päevalt tundub, et EKRE ei pea selleks ise midagi tegema. Reformierakond on lahkelt nõus selle eest ise hoolt kandma, kirjutab ResPublica esimees Karl Sander Kase.

Viimase aja sündmusi vaadates tekib üha enam tunne, et Reforminoored on Sinine äratuse lahjendatud versioon. Ei ole just palju aega möödas sellest kui tegusad noororavad nägid, et EKRE noortekogu ületab uudisekünnist trollimisega. EKRE noorte trollimise mõistis noororavate juht Kristo Enn Vaga hukka, aga kõigest mõned kuud hiljem korraldas ta ise samasuguse aktsiooni peaminister Jüri Ratasele.

Seejärel vaadati, et EKRE värvikad sõnavõtud lähevad inimestele hästi peale ning otsustati ka seda kopeerida. Viimane kaunis näide sellest on siis noorpoliitiku Andrus Punti soovitus, et EKRE liikmed võiksid ennast „Põlema panna“. Lisaks jagub veel mõningaid sarnasusi ning päev-päevalt tundub, et nende kahe noortekogu ainus erinevus peitub selles, et reforminoored kannavad stiilsemaid ülikondi.

Selliste tegude valguses üritavad noororavad rääkida sellest kuidas Eesti poliitiline kultuur mandub ning kuidas praegune valitsus meid ajas tagasi viib. Minu meelest kuulub poliitiliste oponentide „põletamine“ ja neile „haua kaevamine“ hoopis kaugemasse minevikku. Reforminoored, Reformierakond ja Tartu volikogu reformierakondlased võiksid sellest juhtumist nüüd tõsised järeldused teha.

Mart Helme ütles pärast valimisi: „ühiskond EKREstub“. Päev-päevalt tundub, et EKRE ei pea selleks ise midagi tegema. Reformierakond on lahkelt nõus selle eest ise hoolt kandma.

Delfi kirjutas täna sellest, et 2. septembril toimunud üritusel soovitas Reformierakondlane Andrus Punt EKRE liikmetel ennast põlema panna.