22-26 juuli toimus järjekordne European Democrat Students’i Suveülikool. See aasta tehti ajalugu, sest esimestkorda 60 aasta jooksul toimus EDS´i Suveülikool elektrooniliselt Zoomi keskonnas.

Suveülikooli teemaks oli “Euroopa rahvatervis pärast COVID-19: väljakutsed ja võimalused”. Lisaks kõnedele, diskussioonidele ja töötubadele valiti Suveülikoolis EDS´ile uus esimees, peasekretär ja 8 aseesimeest.

Esimestel päevadel toimusid erinevad webinarid ja töötoad. Esimeses paneelis tuli rääkima Sir David Roy Lidington, kes oli Suurbritannias parlamendi liige aastatel 1992-2019. Paneeli teemaks oli: “Suurbritannia suhete tulevik ülejäänud Euroopaga Covid-järgses maailmas”. Teises paneelis arutasid Euroopa Parlamendi liige Roberta Metsola (Malta) ja endine EDSi peasekretär Tomasz Kaniecki (Poola) ning teemaks oli “EDSi vilistlased – COVID-19 järgsete töö trendide tulevik”. olmanda paneeli teemaks oli “Uus pandeemiajärgne digitaliseerimise ajastu”, kus esinejateks olid Kyriakos Pierrakakis (Kreeka), Luca Beccari (San Marino välisminister), Fotis Fitsilis (Kreeka), Kreeka parlamendi liige.

25-26 juuli toimus EDSi volikogu istung, kus langetatakse ühenduse jaoks olulisi otsuseid. Seekordsel istungil kiitsime heaks ettepanekud, mis saadetakse edasi Euroopa Rahvaparteile. Volikogu istungi kõige tähtsam hetk oli uue esimehe ja 8 aseesimehe valimised.

Teiseks ametiajaks valiti esimeheks Carlo Giacomo Angrisano Girauta (Hispaania), peasekretäriks valiti teist aastat järjest Beppe Galea (Malta) ja uuteks aseesimeesteks valiti Ivan Botoucharov (Suurbritannia), Thomas Belligh (Belgia), Valentina Podestà (Itaalia), Karlo Kolesar (Horvaatia), Iacovos Iakovou (Küpros), Vasileios S. Kesidis (Kreeka), Benjamin Welling (Saksamaa) ja Benita Czirkl (Hungari). Lisaks sai ResPublica ühe hääle juurde ja meil on nüüd EDSis 7 häält.

EDS on üle-euroopaline paremtsentristlik üliõpilaste ja noorte poliitiline ühendus, mis on Euroopa Rahvapartei ametlik üliõpilasorganisatsioon. EDS asutati Skandinaavia, Saksa ja Austria üliõpilaste poolt 1961. aastal Viinis. Alates 1997st aastast on EDS Euroopa Rahvapartei ametlik üliõpilasorganisatsioon. Siin saavad kokku üliõpilasorganisatsioonid, poliitilised noorteorganisatsioonid ja muud paremtsentristlikud organisatsioonid, et kõik koos vormida ja edandada tänapäevast paremtsentristlikku poliitikat Euroopas. EDS korraldab aasta jooksul suveülikooli, talveülikooli, 2 volikogu istungit ning töörühmasid üle Euroopa.

Tutvu uue juhtatusega SIIN